V sobotu 13. června se uskuteční druhé charitativní utkání pro Natálku. Letos na Městském fotbalovém stadionu v Orlové.

Celý nápad vznikl na konci loňské sezóny, kdy se spojili dohromady jeden z hráčů HC Wolves Český Těšín Daniel Smuž a tatínek Natálky, hokejový rozhodčí Michal Novák. První benefiční fotbalové utkání se odehrálo na fotbalovém hřišti v Horním Žukově, soupeřem Hokejek na Suchu, byl domácí místní fotbalový celek. Pro Natálku se podařilo vybrat 67 500 Kč a věříme, že i letošní částka bude podobná.

Oproti minulému roku se proti sobě postaví dva hokejové celky – jedním z týmů budou hráči HC AZ Havířov. Na trávníků tak uvidíte například Marka Štipčáka, Jaroslava Mrowiece, Ondřeje Procházku, Honzu Marunu nebo Filipa Semana. Proti nim se pak postaví tým Natálky – hráči HC Wolves Český Těšn (Daniel Smuž, Tomáš Foltyn), HC Orlová (Michal Novák, Vít Grepl, Filip Štefanka) a mnoho dalších.

A kdo je vlastně malá sympatická Natálka? Natálka je pětiletá holčička, která se narodila jako zdravé miminko. Zhruba od čtyř měsíců se nevyvíjela tak, jak by měla. Po mnoha vyšetřeních se zjistilo, že má Angelmanův syndrom, velmi vzácnou vrozenou genetickou vadu. I když má opožděný vývoj, je to hravá, usměvavá holčička. Umí se sama posadit, snaží se postavit a něčeho držet, s chozením samotným máme ale ještě problémy. Právě proto navštěvujeme rehabilitační střediska, protože bez cvičení to samo nikdy nepůjde. Pokroky jsou velice znát a pevně věříme, že se v budoucnu postaví na nohy.

Pro diváky bude kromě fotbalového utkání připraven také bohatý doprovodný program – tombola, dražba sportovních dresů a mnoho dalšího. Pokud nestihnete na utkání dorazit a přesto byste chtěli pomoci, můžete přispět na transparentní účet, který byl zřízen přímo pro Natálku – 4042521013/0800.

Podrobnější informace jsou postupně přidávány na Facebookovou událost, aby vám nic neuniklo, nezapomeňte dát, zúčastním se – https://www.facebook.com/events/215347622840149/.
Událost můžete také sdílet mezi své kamarády a známé, ať nás je co nejvíce a pomůžeme všichni společně dobré věci.