V pondělí 7. června zažily nejmenší českotěšínští hokejisté překvapení na tréninku. Na hřišti je překvapili hráči HC Oceláři Třinec – Marian Adámek a sourozenci Ondřej a Michal Kovařčíkovi. Společně s nimi přišla děti pozdravit také starostka města Český Těšín Gabriela Hřebačková, která zároveň pogratulovala hráčům za reprezentaci města a kraje a předala drobné poděkování v podobě knihy Český Těšín 1920-2020. Po společném tréninku s malými hráči následovalo focení a došlo také na podpisy všeho, co měly děti po ruce. „Je krásné vidět ty malé nadšence, jak vzhlížejí ke svým vzorům. Jak si užívají, po dlouhé době různých omezení, pohyb a sní o tom, že by třeba jednou mohli oblékat stejný dres, který mají na sobě zástupci mistrovského týmu HC Oceláři. Já jsem jim moc ráda poděkovala nejen za reprezentaci, ale také za to, že uměli v těch chvílích, kdy jsme nemohli jít na stadion, pobavit lidi krásným hokejem, aspoň u televizních obrazovek“ doplnila starostka Gabriela Hřebačková. Pro malé Vlky to byl obrovský zážitek a ukázka toho, kam to můžou dotáhnout, pokud budou trénovat a makat, tak jak trénovali Marian, Ondřej a Michal v jejich věku.

Petra Nevelöšová, HC Vlci Český Těšín (Těšínské listy 7/2021)