Stadion

Základní informace

Adresa stadionu: Svojsíkova 1860, 737 01 Český Těšín
Vlastník stadionu: Město Český Těšín
Provozovatel: Správa účelových zařízení, příspěvková organizace

Velkost ledu: 60 x 30 m

Rozdělení sektorů: zimní stadion není rozdělen na sektory
Kapacita stadionu: 440 osob
Rozpis ledové plochy a ceník: https://www.suzct.cz/zimni-stadion


Historie

V roce 1945 po osvobození Československa měli tehdejší hokejisté v Českém Těšíně k dispozici dvě ledové plochy – obě byly tehdy přírodní a o obě se museli starat samotní hráči. Jedna ledová plocha se nacházela na škvárovém hřišti SK Český Těšín na nábřeží, druhá byla nad brandýskou restaurací – na rybníce pana Branného, ta byla ve správě HC Brandýs. Po krátké době došlo ke sloučení obou klubů a hrávalo se pouze na fotbalovém hřišti.

Dne 15. února 1946 odehráli místní hokejisté utkání proti Opavě s výsledkem 2:2!

V roce 1948 došlo díky reorganizaci k přesunu ledové plochy. Jelikož sokolská jednota vlastnila hřiště se sportovním pavilonkem u mlékárny, přestěhovalo se kluziště na toto místo, kde stojí dodnes. V přízemí modrého pavilonku se nacházely šatny a bufet, na jeho stěně visely hodiny s časomírou. O ledovou plochu se museli starat sami hráči, kteří v nočních hodinách polévali kluziště vodou. Mezi tehdejší představitele oddílu patřili funkcionáři Karel Swienczek a Ludvík Klyszcz, kteří se společně s bratry Przybylovými a Chwastkem o ledovou plochu starali.

Zpočátku mělo hřiště jen nízké mantinely, které byly vyrobeny z fošen, později byly zvětšeny na výšku jednoho metru. I když měl Český Těšín výborné podmínky pro to, aby se zde mohla vybudovat umělá ledová plocha (nedaleko se nacházela mlékárna, která byla schopna svým chladicím zařízením utáhnout také chod zimního stadionu), nebyly prosby hráčů a veřejnosti vyslyšeny.

V těchto letech byly v celém kraji pouze dvě hřiště s umělou ledovou plochou – Ostrava a Opava. Český Těšín byl znám tím, že měl nejdelší dobu přírodní led.

 

Umělé ledové plochy se v Českém Těšíně dočkali hráči až v roce 1985. Jenže i tehdy mělo kluziště své nedostatky. Nebylo kryté. Jeho provozovatelem se staly Drobné provozovny Na Horkách, vedoucím p. Jiří Karas. O ledovou plochu se v prvních letech starali p. Stoszek, p. Stenchlák, p. Kruhyt a p. Przeczek. Pan Stanislav Vincour měl na starosti dozor na kluzišti, hlášení střídání změny směru u bruslení a pouštění hudby.

K zastřešení objektu došlo až na počátku tohoto století, pořád ale chybělo na stadionu odpovídající zázemí – hlediště pro diváky a šatny pro hráče (ty se stále nacházely v prostorách modrého pavilonku). V roce 2014 byla dokončena rekonstrukce a zimní stadion se změnil ve víceúčelovou sportovní halu. V rámci této rekonstrukce došlo k zateplení střechy zimního stadionu, vybudování hlediště, dobudování sociálního zázemí a šaten, rozšíření mantinelů, vybudování sněžné jámy, zázemí pro bufet, rekonstrukci venkovních zpevněných ploch včetně parkoviště s 38 parkovacími místy





Pojď hrát hokej

Přijďte s dětmi na náborovou akci Týden hokeje a užijte si spoustu hokejové zábavy. V pondělí 23. září od 16:30 budou mít všechny...

4. třída doma vybojovala bronzové medaile

Poslední prázdninovou neděli jsme na domácím ledě uspořádali turnaj pro ročníky 2015. Osm týmů bojovalo nejprve v základních skupinách...

Domácí turnaj 4. tříd

V neděli 1. 9. přijďte fandit nejmenším Vlkům. Naši čtvrťáci se ve skupině utkají s Třincem, Žilinou a Bytomi.