Mistrovství světa hokejistek do 18 let se letos uskuteční ve švédském Östersundu od neděle 8. do neděle 15. ledna. V nominaci je i českotěšínská hokejistka Dominika Malicka.

V Östersundu bude o medaile bojovat osm týmů rozdělených do dvou skupin. Z elitní skupiny A postupují první dva týmy rovnou do semifinále. Zbylé dva sehrají dvě čtvrtfinále, soupeři vzniknou na základě rozdělení 3A-2B a 4A-1B. Poslední dva týmy skupiny B si to spolu rozdají na dva vítězné zápasy o udržení v nejvyšší divizi mistrovství světa.

Nominace českých juniorek na mistrovství světa žen do 18 let 2023

Brankářky: Hesová Michaela (BK Selects Academy, USA), Dalecká Barbora (HTI Stars, CAN), Dudková Denisa (HC Stadion Litoměřice)

Obránkyně: Mazancová Zikmunda (HC Landsberg Riverkings, GER), Hotová Eliška (Turun Palloseura Naiset, FIN), Narovcová Beáta, Vaníčková Anna (obě HC Spartak Žebrák), Slavíčková Klaudie (HC Slovan Louny), Wojnarová Adéla (MSK Orlová), Hujová Veronika (HC Slovan Ústí nad Labem), Velinská Lucie (Rovaniemi Kiekko, FIN).

Útočnice: Hračová Bára, Příhodová Nicol (obě HTI Stars, CAN), Vocetková Linda (HC Buldoci Neratovice), Juříčková Barbora (HPK Hämeenlinna, FIN), Brichová Natálie (SK Sršni Kutná Hora), Plosová Tereza (Bílí Tygři Liberec), Malicka Dominika (HC Vlci Český Těšín), Matějová Petra (VHK Robe Vsetín), Pištěková Tereza (Turun Palloseura Naiset, FIN), Šapovalivová Adéla (HC Berounští Medvědi), Čabelová Anežka (Slavoj Český Krumlov), Prošková Barbora (SK Černošice).