#HokejDoma

Oddělení rozvoje hokeje začalo ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje připravovat pro hráče, kteří nemohou vzhledem k vývoji pandemické situace trénovat společně, instruktážní videa s cviky, které lze provádět doma, v parku či na zahradě ať už individuálně nebo v malých skupinách se sourozenci a rodiči.

27. března 2020
První díl seriálu připravil profesionální regionální trenér Českého hokeje Robert Kaše spolu se syny Ondřejem, hráčem Boston Bruins, a Davidem, hráčem Philadelphia Flyers.

CORE (posilování břišních svalů) – https://youtu.be/99prmO3D1aw
DRIBLING – https://youtu.be/8SO2EJjvb78

3. dubna 2020
Druhý díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Oddělení rozvoje ledního ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje se tentokrát zaměřili na trénink dolních končetin a obratnost s tenisáky. Několik svých oblíbených cvičení opět názorně ukázali hráči NHL Ondřej Kaše a jeho bratr David. (článek zde)

SÍLA DOLNÍCH KONČETIN – https://youtu.be/LYL9JdnOrEI
OBRATNOST – https://youtu.be/9oMCHzWI-a4

10. dubna 2020
Ve třetím pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se Ondřej Kaše s bratrem Davidem tentokrát zaměřili na trénink horních končetin a cvičení se švihadlem. (článek zde)

HORNÍ POLOVINA TĚLA – https://youtu.be/ycrPcA4QQ0M
VÝBUŠNOST – https://youtu.be/wn4_J4JNq00

17. dubna 2020
Do dalšího pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se zapojit Filip Zadina. Útočník Detroit Red Wings se zaměřil na činnosti s míči. Ukazuje cviky, které má ve své tréninkové náplni a neopomíjí alespoň několik z nich zařadit do každodenního tréninku v zimě i v létě. (článek zde)

DOVEDNOSTI S MÍČI – https://youtu.be/3fzxyOIbzqw

24. dubna 2020
V dalším pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se společně s útočníkem Detroit Red Wings Filipem Zadinou dostáváme k dalším zajímavým domácím aktivitám, kterými jsou dovednosti s míči ve dvojicích. (článek zde)

CVIČENÍ S MÍČI VE DVOJICÍCH – https://youtu.be/fxLtKlbwEF4

30. dubna 2020
V pořadí už deváté pokračování se zaměřuje na střelbu a ve videu uvidíte několik oblíbených cvičení zástupců NHL Filipa Hronka s Filipem Zadinou z Detroit Red Wings. (článek zde)

STŘELBA – https://youtu.be/EsZsi-iDVN8

8. května 2020
Do desátého pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zapojilo oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry Filipa Chytila. Útočník New York Rangers se zaměřil na speciální cvičení s dřevěnými tyčemi, které si může každý mladý hokejista vyzkoušet doma, na zahradě nebo v parku. (článek zde)

CVIČENÍ „DŘEVĚNÉ TYČE“ – https://youtu.be/7TTKBB9t3D8

17. května 2020
Sportovní oddělení Českého hokeje a profesionální regionální trenéři připravili další díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. V pořadí už jedenácté pokračování se zaměřuje na aktivity v přírodě a ve videu uvidíte několik oblíbených cvičení Filipa Hronka, obránce Detroit Red Wings. (článek zde)

AKTIVITY V LESE – https://youtu.be/hJYjnIEROc4

23. května 2020
Dvanáctý díl série, díky které se mladí hokejisté mohou inspirovat hráči NHL, přináší několik cvičení zaměřených na horní polovinu těla a břišní svaly. Sadu svých oblíbených cviků na workoutovém hřišti připravil útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf ve spolupráci se sportovním oddělením Českého hokeje. Na praktické ukázky dohlíželi profesionální regionální trenéři Robert Kaše a Petr Beránek. (článek zde)

WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ – https://youtu.be/U44LUPJvZSY

27. května 2020
Seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL bude pokračovat i v době, kdy se situace začíná vracet do normálu a je možné sportovat ve skupinách v uzavřených i otevřených prostorech. Důvody vysvětluje Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje, ve speciálním rozhovoru na toto téma. Třináctý díl série zavede mladé hokejisty na workoutové hřiště, kde jim své další oblíbené cviky ukáže útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf. (článek zde)

WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ II – https://youtu.be/gWVQaMVPnZU

5. červen 2020
V 14. díle seriálu, který inspiruje mladé hokejisty k pohybu mimo tréninkovou jednotku, ukazuje útočník Chicaga Blackhawks David Kampf, které gymnastické prvky patří do rejstříku základních pohybových dovedností. Zvládnutím předvedených cviků prokáže mladý hokejista, že je rychlý, obratný, mrštný, hbitý, dobře se orientuje v prostoru a prokazuje i určitou míru odvahy. (článek zde)

ZÁKLADNÍ GYMNASTIKA HOKEJISTY – https://youtu.be/mfFnB7iDdxo

12. června 2020
Do 15. dílu série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zapojilo oddělení rozvoje ledního hokeje dva mladé útočníky ročníku 1999. Martin Nečas z Caroliny Huricanes a Martin Kaut z Colorada Avalanche ukázali, jak doplnit tréninkové jednotky v hokejovém klubu o aktivity spojené s fotbalem. (článek zde)

FOTBALOVÉ DOVEDNOSTI – https://youtu.be/4GwZaRJ0w6E

19. června 2020
V minulém díle ukázali útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas a útočník Colorada Avalanche Martin Kaut, že jsou dobří fotbalisté. Svou všestrannost dokazují i v 16. díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát se jedná o další mezi hokejisty oblíbenou disciplínu: tenis, který je vhodným sportem pro hráče všech věkových kategorií. (článek zde)

TENIS – https://youtu.be/xw4KtQOjTS4

26. června 2020
V sedmnáctém, předprázdninovém vydání série videí s hráči NHL vám ukážeme, jak trénuje mimo led náš nejlepší hokejista a současně nejlepší střelec NHL David Pastrňák. Jeho přístup k tréninku, hře, soutěživost a zápal do všeho, co dělá, je velice inspirativní. (článek zde)

PŘÍPRAVA DAVIDA PASTRŇÁKA – https://youtu.be/-wvhwVMprl4

28. srpna 2020
Po letní pauze pokračuje seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát budou mladé hráče inspirovat útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas a útočník Colorada Avalanche Martin Kaut. Oba talentovaní hráči už v rámci seriálu ukázali své fotbalové a tenisové dovednosti. V 18. pokračování se zaměří na další raketové sporty. (článek zde)

DALŠÍ RAKETOVÉ SPORTY – https://youtu.be/82Ia1zfheQc

3. září 2020
I tentokrát se do seriálu, který by měl inspirovat mladé hokejisty k aktivitám mimo zimní stadion, zapojili dlouholetí kamarádi a hráči NHL Martin Nečas z Caroliny Hurricanes a Martin Kaut z Colorada Avalanche. Další díl #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se zaměřuje na baseballové dovednosti. (článek zde)

BASEBALLOVÉ DOVEDNOSTI – https://youtu.be/8X8E1Jqnk6E

11. září 2020
20. díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL je pojat trochu netradičně. Obránce Washingtonu Capitals Michal Kempný se v něm podělí o své stravovací návyky a přístupy. Bude hovořit o tom, jak pozměnil svůj jídelníček po přesunu do NHL, co jí k obědu a ke svačině před zápasem a co kdy nejraději večeří. (článek zde)

STRAVA MICHALA KEMPNÉHO – https://youtu.be/MCNlwm7ntLY

19. září 2020
Téma dalšího dílu série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL je 22 cviků Radko Gudase na rozcvičení, zapracování a posilování. Rozcvičku obránce Washingtonu Capitals jsme natočili a video může sloužit jako dobrá inspirace pro mladé hokejisty. (článek zde)

22 CVIKŮ RADKO GUDASE – https://youtu.be/tndLFppi0e8

24. září 2020
Do 22. dílu série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se zapojil podruhé v řadě obránce Washingtonu Capitals Radko Gudas, díky němuž se mladí hokejisté tentokrát mohou inspirovat v rámci silové, rychlostní a obratnostní přípravy. (článek zde)

SILOVÁ, RYCHLOSTNÍ A OBRATNOSTNÍ CVIČENÍ – https://youtu.be/DLONRv58Swc

2. října 2020
Potřetí v řadě bude mladé hokejisty v tréninku inspirovat obránce Washingtonu Capitals Radko Gudas. 23. díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL je zaměřen na to, jak může být v přípravě hokejistů prospěšný box. (článek zde)

DYNAMICKÁ RYCHLOST, SÍLA A BOX – https://youtu.be/hJob89qEMpU

8. října 2020
Squash a badminton mohou být skvělým doplňkem tréninku mladého hokejisty. Základy těchto sportů se dají provozovat na hřišti, na louce, na zahradě či za barákem u garáže. V pokročilejším stádiu se pak může přejít na samotnou hru, kterou názorně předvádí ve videu bratři z NHL – David Kaše z Philadelphie Flyers a Ondřej Kaše z Bostonu Bruins. (článek zde)

SQUASH A BADMINTON – https://youtu.be/6BPdopO4IFE

22. října 2020
I v době, kdy jsou kvůli koronavirové pandemie zavřené zimní stadiony, doporučují zástupci Českého hokeje včetně Filipa Pešána mladým hokejistům a hokejistkám, aby se pravidelně hýbali a zůstali ve formě. Inspiraci si můžou vzít třeba z obránce New Yorku Rangers Libora Hájka, který ukázal, jak se připravuje doma na farmě. (článek zde)

NA FARMĚ S LIBOREM HÁJKEM – https://youtu.be/YlHhMOpPIAY

29. října 2020
Další pokračování série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se věnuje cvikům na posílení středu těla (HSSP – Hluboký stabilizační systém páteře). Mladí hokejisté a hokejistky k tréninku v domácích podmínkách opět namotivuje obránce New York Rangers Libor Hájek. (článek zde)

NA FARMĚ S LIBOREM HÁJKEM II. – https://youtu.be/6Bm8b4QmbX4

7. listopadu 2020
V pořadí už třetí díl s obráncem New York Rangers Liborem Hájkem ze série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se opět odehrává na farmě ve venkovních prostorech a je zaměřen na komplexní cvičení s hokejkou. (článek zde)

KOMPLEXNÍ CVIČENÍ S HOKEJKOU – https://youtu.be/7qBnZNnx97A

13. listopadu 2020
Dalším elitním českým hokejistou, který se zapojil do projektu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL je Tomáš Nosek. Útočník Las Vegas Golden Knights ukáže ve 28. díle série, jak se mladí hokejisté a hokejistky mohou před jakýmkoliv sportovním výkonem rozcvičit. (článek zde)

ROZCVIČKA S TOMÁŠEM NOSKEM – https://youtu.be/7GzsIvE26l0

20. listopadu 2020
Ve 29. díl série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se mladí hokejisté a hokejistky mohou inspirovat podruhé v řadě přípravou Tomáše Noska. Útočník Vegas Golden Knights tentokrát ukázal, jak využívá pomůcek jako jsou např. žebřík nebo švihadlo. (článek zde)

ŠVIHADLO A ŽEBŘÍK S TOMÁŠEM NOSKEM – https://youtu.be/Ds1H959nn9Q

26. listopadu 2020
Všestrannost je doménou bratrů Kašových. Jen těžko najdeme sport, který neumí. V dalším díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje Ondřej Kaše své dovednosti v netradičních sportech – discgolfu a fotbalgolfu. I k této venkovní aktivitě by Ondra rád inspiroval mladé hokejisty v době, kdy jsou zavřené zimní stadiony. (článek zde)

DISCGOLF A FOTBALGOLF S ONDŘEJEM KAŠEM – https://youtu.be/aNlRT69ONqY

4. prosince 2020
Ve 31. díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukáže Radko Gudas, že lze i době tréninku na ledě provozovat sport, který patří čistě do přírody. Obránce Floridy Panthers inspiruje mladé hokejisty i v tom, jak efektivně trávit čas na kole. (článek zde)

NA KOLE S RADKO GUDASEM – https://youtu.be/HYcsI3R5yjk

11. prosince 2020
Tomáš Nosek v dalším díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje část své přípravy na zápas. Kromě protažení celého těla a dynamické rozcvičky ještě používá zapracování s hokejkou a míčkem, dribling. Útočník Vegas Golden Knighs inspiruje mladé hokejisty i v rámci přípravy svačiny. (článek zde)

DRIBLING A SVAČINA S TOMÁŠEM NOSKEM – https://youtu.be/Pvyo8sTaWvo

17. prosince 2020
Hodně pohybových aktivit, sportovní hry s kamarády a především fotbal s tenisem doporučuje mladým hokejistům v posledním díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL v roce 2020 jeden z nejlepších hráčů v NHL, útočník Bostonu Bruins, vítěz Stanley Cupu a český reprezentant David Krejčí. (článek zde)

O HOKEJI S DAVIDEM KREJČÍM – https://youtu.be/U_s4Uhmq4nQ

 V rámci projektu Pojď hrát hokej si pro vás připravili nový seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi

  1. díl – ZDE
  2. díl –ZDE
  3. díl – ZDE
  4. díl – ZDE
  5. díl – ZDE
  6. díl – ZDE
  7. díl – ZDE
  8. díl – ZDE
  9. díl – ZDE
  10. díl – ZDE

Brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje připravila sérií videí, která obsahují speciální cvičení pro brankáře. Tato cvičení mohou brankáři provádět v domácím prostředí a sestavovat tak tréninkové jednotky v době, kdy jsou zimní stadiony uzavřené.

Trénink byl sestaven cíleně jako jednotka pro navedení do tréninku reakční rychlosti a rozvojových vlastností každého brankáře

Popis cvičení – ZDE

1. díl REAKČNÍ STARTY, TENISÁKY Z POLOH – https://youtu.be/_lloObQ0B2g
2. díl STARTY Z RŮZNÝCH POLOH – https://youtu.be/hwvousGGymA
3. díl TENISÁKY O ZEĎ – https://youtu.be/wr7eq2VO6Xw
4. díl ODSKOKY STRANOU, ZÁSAHY HOLÍ – https://youtu.be/RkT1-CDgSfM
5. díl REAKČNÍ CVIČENÍ, VYUŽITÍ TERČÍKŮ A TENISÁKŮ –https://youtu.be/P_dH6Hjk5vg
6. díl ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S TENISÁKY – https://youtu.be/ZRdJb7GDuy0
7. díl ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S BALÓNEM – https://youtu.be/6v2I_FpEnZ8
8. díl AGILITY, KOORDINAČNÍ CVIČENÍ I. – https://youtu.be/NzepnwmvO7g
9. díl AGILITY, KOORDINAČNÍ CVIČENÍ II. – https://youtu.be/RzR5elEVnvc
10. díl KOORDINAČNÍ ŽEBŘÍK, ODRAZOVÁ CVIČENÍ – https://youtu.be/dr02tA1Upqo
11. díl KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ – https://youtu.be/uiMLm9HIaBs
12. díl KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ II – https://youtu.be/D7g2GAUoGTA
13. díl POHYBOVÁ – VŠESTRANNOST V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH – https://youtu.be/5vlvADf7t7s
14. díl PROTAHOVÁNÍ HAMSTRINGŮ – https://youtu.be/JwhJhAsXm6o
15. díl JAK OBOHATIT TRÉNINK – https://youtu.be/5H6wkUlHQy0
16. díl CVIČENÍ NA DOMA – https://youtu.be/cmpewrsycr
17. díl JEDNOTLIVCI ČI DVOJICE S TENISÁKY – https://youtu.be/zY8nkBXDgkY
18. díl VYUŽITÍ MÍČKU V TRÉNINKU – https://youtu.be/ZsO-_vgdCEw
19. díl PRÁCE S EXPANDEREM – https://youtu.be/WrQsk5Pk7I0
20. díl STREČINK I. – https://youtu.be/jocQgt6sSwA
21. díl STREČINK II. – https://youtu.be/bXeikEurkm8