#HokejDoma

Ukažte nám, jak trénujete doma i vy! Zároveň pošlete video trenérovi Pavlíkovi na mail – nebo přes uschovnu (rpavlik@cetrum.cz) nebo přes WhatsApp, aby viděl, kdo s dětí se zapojuje. Pokud chcete nahrajte video také na naše sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma.

Oddělení rozvoje hokeje začalo ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje připravovat pro hráče, kteří nemohou vzhledem k vývoji pandemické situace trénovat společně, instruktážní videa s cviky, které lze provádět doma, v parku či na zahradě ať už individuálně nebo v malých skupinách se sourozenci a rodiči.

27. března 2020
První díl seriálu připravil profesionální regionální trenér Českého hokeje Robert Kaše spolu se syny Ondřejem, hráčem Boston Bruins, a Davidem, hráčem Philadelphia Flyers.

CORE (posilování břišních svalů) – https://youtu.be/99prmO3D1aw
DRIBLING – https://youtu.be/8SO2EJjvb78

3. dubna 2020
Druhý díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Oddělení rozvoje ledního ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje se tentokrát zaměřili na trénink dolních končetin a obratnost s tenisáky. Několik svých oblíbených cvičení opět názorně ukázali hráči NHL Ondřej Kaše a jeho bratr David. (článek zde)

SÍLA DOLNÍCH KONČETIN – https://youtu.be/LYL9JdnOrEI
OBRATNOST – https://youtu.be/9oMCHzWI-a4

10. dubna 2020
Ve třetím pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se Ondřej Kaše s bratrem Davidem tentokrát zaměřili na trénink horních končetin a cvičení se švihadlem. (článek zde)

HORNÍ POLOVINA TĚLA – https://youtu.be/ycrPcA4QQ0M
VÝBUŠNOST – https://youtu.be/wn4_J4JNq00

17. dubna 2020
Do dalšího pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se zapojit Filip Zadina. Útočník Detroit Red Wings se zaměřil na činnosti s míči. Ukazuje cviky, které má ve své tréninkové náplni a neopomíjí alespoň několik z nich zařadit do každodenního tréninku v zimě i v létě. (článek zde)

DOVEDNOSTI S MÍČI – https://youtu.be/3fzxyOIbzqw

24. dubna 2020
V dalším pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se společně s útočníkem Detroit Red Wings Filipem Zadinou dostáváme k dalším zajímavým domácím aktivitám, kterými jsou dovednosti s míči ve dvojicích. (článek zde)

CVIČENÍ S MÍČI VE DVOJICÍCH – https://youtu.be/fxLtKlbwEF4

30. dubna 2020
V pořadí už deváté pokračování se zaměřuje na střelbu a ve videu uvidíte několik oblíbených cvičení zástupců NHL Filipa Hronka s Filipem Zadinou z Detroit Red Wings. (článek zde)

STŘELBA – https://youtu.be/EsZsi-iDVN8

8. května 2020
Do desátého pokračování seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zapojilo oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry Filipa Chytila. Útočník New York Rangers se zaměřil na speciální cvičení s dřevěnými tyčemi, které si může každý mladý hokejista vyzkoušet doma, na zahradě nebo v parku. (článek zde)

CVIČENÍ „DŘEVĚNÉ TYČE“ – https://youtu.be/7TTKBB9t3D8

17. května 2020
Sportovní oddělení Českého hokeje a profesionální regionální trenéři připravili další díl seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. V pořadí už jedenácté pokračování se zaměřuje na aktivity v přírodě a ve videu uvidíte několik oblíbených cvičení Filipa Hronka, obránce Detroit Red Wings. (článek zde)

AKTIVITY V LESE – https://youtu.be/hJYjnIEROc4

23. května 2020
Dvanáctý díl série, díky které se mladí hokejisté mohou inspirovat hráči NHL, přináší několik cvičení zaměřených na horní polovinu těla a břišní svaly. Sadu svých oblíbených cviků na workoutovém hřišti připravil útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf ve spolupráci se sportovním oddělením Českého hokeje. Na praktické ukázky dohlíželi profesionální regionální trenéři Robert Kaše a Petr Beránek. (článek zde)

WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ – https://youtu.be/U44LUPJvZSY

27. května
Seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL bude pokračovat i v době, kdy se situace začíná vracet do normálu a je možné sportovat ve skupinách v uzavřených i otevřených prostorech. Důvody vysvětluje Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje, ve speciálním rozhovoru na toto téma. Třináctý díl série zavede mladé hokejisty na workoutové hřiště, kde jim své další oblíbené cviky ukáže útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf. (článek zde)

WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ II – https://youtu.be/gWVQaMVPnZU

 V rámci projektu Pojď hrát hokej si pro vás připravili nový seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi

  1. díl – ZDE
  2. díl –ZDE
  3. díl – ZDE
  4. díl – ZDE
  5. díl – ZDE
  6. díl – ZDE
  7. díl – ZDE
  8. díl – ZDE
  9. díl – ZDE
  10. díl – ZDE

Brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje připravila sérií videí, která obsahují speciální cvičení pro brankáře. Tato cvičení mohou brankáři provádět v domácím prostředí a sestavovat tak tréninkové jednotky v době, kdy jsou zimní stadiony uzavřené.

Trénink byl sestaven cíleně jako jednotka pro navedení do tréninku reakční rychlosti a rozvojových vlastností každého brankáře

Popis cvičení – ZDE

1. díl REAKČNÍ STARTY, TENISÁKY Z POLOH – https://youtu.be/_lloObQ0B2g
2. díl STARTY Z RŮZNÝCH POLOH – https://youtu.be/hwvousGGymA
3. díl TENISÁKY O ZEĎ – https://youtu.be/wr7eq2VO6Xw
4. díl ODSKOKY STRANOU, ZÁSAHY HOLÍ – https://youtu.be/RkT1-CDgSfM
5. díl REAKČNÍ CVIČENÍ, VYUŽITÍ TERČÍKŮ A TENISÁKŮ –https://youtu.be/P_dH6Hjk5vg
6. díl ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S TENISÁKY – https://youtu.be/ZRdJb7GDuy0
7. díl ZÁKLADNÍ POHYBOVÉ ČINNOSTI V PRÁCI S BALÓNEM – https://youtu.be/6v2I_FpEnZ8
8. díl AGILITY, KOORDINAČNÍ CVIČENÍ I. – https://youtu.be/NzepnwmvO7g
9. díl AGILITY, KOORDINAČNÍ CVIČENÍ II. – https://youtu.be/RzR5elEVnvc
10. díl KOORDINAČNÍ ŽEBŘÍK, ODRAZOVÁ CVIČENÍ – https://youtu.be/dr02tA1Upqo
11. díl KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ – https://youtu.be/uiMLm9HIaBs
12. díl POHYBOVÁ VŠESTRANNOST V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH – https://youtu.be/5vlvADf7t7s