27. ledna 2018

Na zimním stadionu v Českém Těšíně proběhla v sobotu akce pro děti, které se chtěly naučit hrát hokej. Před samotným programem mohlo nově příchozích 55 dětí i s rodiči shlédnout utkání Regionální ligy mladšího dorostu mezi Českým Těšínem a Orlovou.

Pro všechny byl připraven program nejprve v tělocvičně, kde děti fitness trenérka Katka Štěpandová provedla základy suché přípravy a zahrála si s nimi různé hry. Po této rozcvičce se děti přesunuly do šatny, kde se za pomoci rodičů a starších žáků převlékly do bruslí a helem a vydaly se na ledovou plochu.

Na ledové ploše už je kromě trenérů a mladších žáků, kteří na jedné třetině hráli minihokej, tak aby dětem ukázali, že i ony budou moct jednou takhle hrát, čekali také hráči HC Wolves Český Těšín, kteří se do letošního ročníku zapojili společně s klubem.

Děti byly rozděleny do několika skupinek a postupně se prostřídaly na stanovištích, kde si vyzkoušely střelbu na branku, slalom, přetahování lanem a mnoho dalšího. Pro ty nejmenší, nebo pro ty děti, kteří na ledě stály poprvé, byly nachystány pomocná „chodítka“ a případně se jim věnoval některý ze starších žáků nebo dorostenců.

Děti přišel podpořit i Jan Výtisk

Na závěr tréninku na ledové ploše bylo pro děti připraveno ještě jedno překvapení – přijel je podpořit nynější hráč HC Vítkovice Ridera Jan Výtisk, který s nimi po skončení také debatoval, fotil se, podepisoval a dlouho odpovídal na zvídavé dotazy nejen dospělých, ale také dětí, které se s přibývajícím časem začali méně a méně ostýchat a ptali se na mnoho zajímavých otázek.

No a pak už nezbývalo než se rozloučit a jít domů. Anebo ještě ne? Hráči Wolves si totiž pro děti a rodiče připravili ještě možnost zhlédnout jejich večerní utkání proti Bohumínu, které se od 17:00 odehrálo na zimním stadionu.

Klub věří, že se akce rodičům i dětem líbila a doufá, že mnoho z nich zavítá na zimák při některém z tréninků a rozšíří řady hokejistů.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Českém Těšíně najdete zde.