20. září 2021

Skoro tři desítky nových hokejových nadějí jsme přivítali na náborové akci v rámci projektu Českého hokeje Týden hokeje. Po prvotní registraci a převzetí malých dárků od klubu a Českého hokeje byl pro děti připraven trénink v tělocvičně, který společně s trenérkou Katkou vedly také naši dorostenci a Anna Ziková, která je českotěšínskou odchovankyní a bývalou reprezentantkou České republiky v ledním hokeji. Pro rodiče byla uspořádána informativní přednáška, na které se seznámili s obecnými i detailnějšími informacemi, které s sebou hokej a tréninky dětí přinášejí.

Poté již následoval trénink na ledové ploše. Pro ty, kteří s sebou neměli vlastní vybavení, bylo připraveno zapůjčení výstroje, čehož rodiče rádi využili. Na ledě začal trénink společnou fotografií všech účastníků společně s trenéry a dalšími pomocníky na ledě, mezi kterými byl také Jakub Teper, další z českotěšínských odchovanců nyní hrající druhou nejvyšší soutěž za HC Frýdek-Místek.

Ledová plocha byla rozdělena do několika částí, na jedné třetině mohli rodiče i nově příchozí děti shlédnout modelový trénink dětí, aby měli představu, jak velký pokrok během několika málo let pravidelných tréninků. Ve střední části si pak svoje první krůčky vyzkoušeli úplní začátečníci, kteří na brusličkách stáli poprvé. Těm s prvními krůčky pomáhali také naši dorostenci nebo starší žáci. Největší úspěch pak měla střelba na brankáře, která byla jednou z her připravených na posledním části hřiště.

Na všechny děti, které se zúčastnili, ale i na ty které to nestihli, se budeme těšit ve čtvrtky v čase 17:30-18:30.