Petra Nevelöšová | | Mládež | Turnaje

Memoriál bratří Vincourů 2024

Turnaj bratří Vincourů ukončil hokejovou sezónu 2023/2024. Poprvé v historii dokázal vybojovat první místo na turnaji tým ze Slovenska

MŠK Púchov – TJ Spartak Nové Město 4:2, 6:1

Přímý postup do semifinále si vybojoval HC Bulls Vranov a MŠK Púchov.Zbývající celky si účast v utkáních o medaile musely vybojovat ve večerních utkáních čtvrtfinále. V tom prvním se uklalo Jastrzebie s Jaroměří, ve druhém pak domácí celek s Novým Městem. Do semifinále postoupila Jaroměř a Nové Město. Na Jastrzebie a domácí celek čeká zítra od 12:00 utkání o páté místo na turnaji.

HCM Jaroměř – JKH GKS JASTRZĘBIE 5:2
TJ Spartak Nové Město – HC Vlci Český Těšín 7:3

Druhý den turnaje začal ranními zápasy semifinále. V nich byli úspěšnější MŠK Púchov a HC Bulls Vranov, oba své soupeře porazili shodným výsledkem 1:5

MŠK Púchov – TJ Spartak Nové Město 5:1
HC Bulls Vranov – HCM Jaroměř 5:1

Po obědě nás už čekaly zápasy o umístění. V tom prvním nastoupili domácí hráči proti Jastrzebie, v posledním zápase na turnaji domácí Vlci zvítězili 5:4 a skončili na celkovém pátém místě. V souboji o bronz porazila Jaroměř Nové Město 3:6 a společně s fanoušky slavili zisk bronzových medailí. Poslední zápas na turnaji nabídl Slovenské derby, které bylo velice dlouhé vyrovnané, ještě pět minut před koncem to vypadalo, že půjde zápas do prodloužení, nakonec ale Vranov ve 36. minutě rozhodl gólem Marka Boršče.

6. JKH GKS Jastrzębie

Během závěrečného ceremoniálu byli vyhlášeni také nejlepší hráči turnaje z každého týmu. Ceny jim předávali ředitelka Správy účelových zařízení Lenka Tomková a Manažer podpory a rozvoje sportu Eduard Huczala. Z domácího celku si cenu převzala Tereza Špoková. Cenu získal také Matyáš Swienczek, který během turnaje vypomáhal v týmu Nového Města.

HC Vlci Český Těšín - Tereza Špoková
JKH GKS Jastrzębie - Chrobocinski Julian
HCM Jaroměř - Matěj Koblížek
TJ Spartak Nové Město - Swienczek Matyáš
HC Vranov Bulls - Zeman Jakub
MŠK Púchov - Oliver Ďudák

Poděkování patří všem fanouškům, kteří po oba dva dny vytvořili neskutečnou atmosféru a hnali svoje svěřence k vítězstvím. Nemalé poděkování patří všem, kteří se starali o hladký průběh turnaje, rodičům hráčů domácího celku, boxu časoměřičů i rozhodčím na ledě. Na závěr musíme poděkovat Město Český Těšín za dárky pro nejlepší hráče zápasů i turnaje, Moravskoslezský kraj za finanční dotaci i dárky pro hráče, Správě účelových zařízení, firmě VISS, a. s., za ovoce pro hráče a firmě Komunity coffee house za kávu a nápoje.

Turnaj nese ale i jiné příběhy. Spartaku se na poslední chvíli zranil gólman a tak, aby mohli kluci turnaj odehrát, postavil se do branky soupeře domácí gólman Matyáš Swienczek. Ten ve čtvrtfinále vychytal svůj domácí tým.

Smutnou kaňkou na prvním dní turnaje je zranění domácího hráče Davida Struminskeho, který si v posledním zápase zlomil zápěstí a sezóna pro něj skončila. Přejeme mu brzké uzdravení.

Pojď hrát hokej

Přijďte s dětmi na náborovou akci Týden hokeje a užijte si spoustu hokejové zábavy. V pondělí 23. září od 16:30 budou mít všechny...

4. třída doma vybojovala bronzové medaile

Poslední prázdninovou neděli jsme na domácím ledě uspořádali turnaj pro ročníky 2015. Osm týmů bojovalo nejprve v základních skupinách...